Ndërlidhjet

ATHINË


Ministreja e Jashtme e Greqisë Dora Bakoyannis ka thënë se Kosovës i duhet një zgjidhje ndërkombëtare, pasi ajo është çështje e tillë.
"Greqia nuk pajtohet me vënien e afateve për zgjidhjen e çështjes së Kosovës", ka thënë Bakoyannis, duke shtuar se Prishtinës dhe Beogradit duhet dhënë një mundësi tjetër për arritjen e zgjidhjes përmes kompromisit.
XS
SM
MD
LG