Ndërlidhjet

KABUL


Kombëtarja e Afganistanit në futboll në kategorinë e femrave do të udhëtojë në Pakistan gjatë këtij muaji për të luajtur ndeshjen e parë ndërkombëtare.
Skuadra e 20 futbollisteve dhe dy femrat trainere do të luajnë ndeshje miqësore.
Që nga rrëzimi i regjimit taliban në vitin 2001, në Afganistan janë rritur liritë civile. Qeveria talibane i pat ndaluar femrat të merren me sport.
Kombëtarja i ka zhvilluar stërvitjet në stadiumin e Kabulit, të cilin talibanët e shfrytëzonin për ekzekutimin e njerëzve.
XS
SM
MD
LG