Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Shtetet e Bashkuara dhe Britania e Madhe kanë hedhur në qarkullim draftin e ri të projekt rezolutës së Këshillit të Sigurimit, që u bën thirrje Kombeve të Bashkuara të rritin aktivitetet në Irak për të ndihmuar rindërtimin politik të vendit.
Mandati i Kombeve të Bashkuara në Irak skadon më 10 korrik. Misioni atje u zvoglua pas sulmit në selinë kryesore në Bagdad në vitin 2003 ku u vranë 20 veta.
XS
SM
MD
LG