Ndërlidhjet

MIRANSHAH – PAKISTAN


Katër ushtarë pakistanezë janë vrarë nga militantët pro talibanë në rajonin e Vaziristanit, kufi me Afganistanin.
Burimet ushtarake pakistaneze bëjnë të ditur se 10 militantë u vranë nga forcat e sigurisë.
Nga një sulm vetvrasës sërish pranë kufirit me Afganistanin u vranë së paku 6 persona dhe u plagosën 30 të tjerë.
XS
SM
MD
LG