Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Presidenti amerikan Bush i ka deklaruar homologut të tij pakistanez se e respekton plotësisht sovranitetin e Pakistanit dhe vendosmërinë e këtij vendi për të luftuar rrjetin terrorist Al Kaida.
Lajmi bëhet i ditur nga ministri i jashtëm i Pakistanit, i cili sqaroi se presidentët Bush dhe Pervez Musharaf patën një bisedë telefonike.
XS
SM
MD
LG