Ndërlidhjet

FORT CAMPBELL/KENTUCKY


Gjykata ushtarake në Shtetet e Bashkuara ka dënuar me 110 vjet burg ushtarin 22 vjeçar Jesse Spielman për dhunim dhe vrasje të një vajze irakiane 14 vjeçare dhe familjen e saj.
Ngjarja ka ndodhur në mars të 2006 në qytetin Mahmudija të Irakut.
Tre ushtarë të tjerë amerikanë kanë pranuar fajin për rastin në fjalë, por gjykimi i tyre ende nuk është zhvilluar.
XS
SM
MD
LG