Ndërlidhjet

MIRAN SHAH/PAKISTAN


Associated Press raportoi se trupat e Pakistanit, të mbështetura nga helikopterët luftarakë dhe artileria kanë shkatërruar një ngrehinë të militantëve afër kufirit me Afganistanin.
Zëdhënësi i ushtrisë nuk bëri të ditur nëse ka patur viktima, por tha se në shënjestër të sulmit ishte baza e militantëve afër qytetit Miran Shah në Waziristanin verior.
XS
SM
MD
LG