Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtetet e Bashkuara shpresojnë se takimi i ardhshëm ndërmjet liderëve të Koresë së Veriut dhe asaj të Jugut, do të ndihmoj në realizimin e qëllimeve të bisedimeve gjashtë palëshe për programin bërthamor të Koresë Veriore. Zëdhënësja e Departamenit amerikan të shtetit, ka Joane Moore ka thënë se Shtetet e Bashkuara një kohë të gjatë e kanë mbështetur dialogun ndërmjet Veriut e Jugut dhe shpresojnë se takimi do të promovoj paqen dhe sigurinë në gadishullin korean. Ajo tha se Shtetet e Bashkuara ishin këshilluar më herët për këtë takim.
XS
SM
MD
LG