Ndërlidhjet

LONDËR


Treshja e negociatorëve ndërkombëtare për statusin e Kosovës do të mbajnë nesër një takim preliminarë në Londër, para se të nisen për vizitë në Beograd dhe Prishtinë. " Është një takim hyrës, qëllimi i të cilit është vendosja e kornizës se si do të diskutojnë planet e udhëtimit" ka deklaruar një zyrtarë i Ministrisë së Jashtme Britanike. Ai ka shtuar se nuk priten lëvizje të mëdha politike gjatë këtij takimi.
XS
SM
MD
LG