Ndërlidhjet

KIRKUK


Të paktën 6 civilë e kanë humbur jetën, përfshirë dy gra dhe një fëmijë, nga shpërthimi i një automjeti në një zonë kryesisht të banuar me kurdë në qytetin verior irakian Kirkuk. Policia tha se nga shpërthimi janë plagosur dhjetra të tjerë.
Sulmi ndodhi në kohën kur është ndaluar qarkullimi i automjeteve, në mënyrë që të parandalohen sulmet gjatë pelegrinazhit të rëndësishëm shiit.
XS
SM
MD
LG