Ndërlidhjet

PRISHTINË


Të dërguarit ndërkombëtarë të Shteteve të Bashkuara, Bashkimit Evropian dhe Rusisë qëndrojnë sot në Kosovë ku do takohen me zyrtarët më të lartë vendorë dhe të administratës ndërkombëtare. Pritet që Prishtina zyrtare t'i paraqesë platformën e vet ndërmjetësuesve ndërkombëtarë.
Uisner, Ishinger dhe Harcenko vijnë në Prishtinë pas Beogradit ku atje janë takuar me presidentin dhe kryeministrin e Serbisë.
XS
SM
MD
LG