Ndërlidhjet

TEHERAN


Irani ka hedhur poshtë akuzat e Shteteve të Bashkuara se po punon kundër stabilitetit të Irakut.
"Pasiguria në Irak është rezultat i politikave të gabuara dhe vendimeve jo të drejta nga Shtetet e Bashkuara", tha zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme, Mohamed Ali Hoseini.
Presidenti Bush i tërhoqi vërejtjen kryeministrit irakian, Nuri Al Maliki se po afrohej shumë me Teheranin.
XS
SM
MD
LG