Ndërlidhjet

BISHKEK


Presidenti i Rusisë Vladimir Putin, presidenti i Kinës Hu Jintao, si dhe liderët e Kazakistanit, Kirgizisë, Taxhikistanit dhe Uzbekistanit, takohen në Bishkek në samitin vjetor të Organizatës së Bashkëpunimit të Shangait.
Agjenda e nuk është e qartë, por ministria e Jashtme e Kirgizisë tha se do të diskutohen çështjet rajonale dhe ndërkombëtare, si dhe do të bëhet përmbledhje e aktiviteteve të organizatës gjatë presidencës së Kirgizisë.
XS
SM
MD
LG