Ndërlidhjet

TEHERAN


Ende nuk është e qartë nëse është liruar turisti belg, i rrëmbyer në juglindje të Iranit. Agjencia e lajmeve Fars fillimisht raportoi se turisti është liruar, por lajmi ishte në kundërthënie me atë të agjencisë IRNA, e cila tha se turisti nuk është liruar.
Turisti dhe partnerja e tij u rrëmbyen më 12 gusht ndërsa ndodheshin në pushim. Gruaja u lirua më pas.
Rrëmbyesit kanë kërkuar që në shkëmbim të lirimit të belgut, një pjesëtar i tyre të lirohet nga burgu.
XS
SM
MD
LG