Ndërlidhjet

PRISHTINË


Kryeministri i Kosovës Agim Çeku përsëri sot e ka hedhur poshtë mundësinë e ndarjes së Kosovës dhe paralajmëroi mundësinë e shpalljes së pavarësisë edhe pa rezolutë të Kombeve të Bashkuara. "Pala jonë gjithmonë ka folur qartë se nuk e pranon ndarjen. Shpresoj se njerëzit të cilët sot e propozojnë ndarjen të kuptojnë se çfarë pasoja mund të kishte ajo" ka deklaruar Çeku në një intervistë për gazetën gjermane "Die Ëelt".
XS
SM
MD
LG