Ndërlidhjet

LIMA


Ka shkuar në 510 numri i të vdekurve nga tërmeti i së mërkurës në Peru, dhe pritet që ky numër të rritet dhe më tej.
Vazhdojnë operacionet e shpëtimit në Lima dhe përgjatë bregdetit që është pjesa më e goditur.
Kombet e Bashkuara premtuan ndihma në vlerë prej një milionë dollarësh, derisa agjencitë humanitare po mbërrijnë në Peru.
XS
SM
MD
LG