Ndërlidhjet

KRAFORD, SHTETET E BASHKUARA


Shtëpia e Bardhë e ka mirëpritur ngrohtësisht vizitën befasuese të ministrit të jashtëm francez, Bernard Kouchner sot në Irak. Zëdhënësi Gordon Johndroe tha se vizita është një shembull më tepër "për rritjen e dëshirës ndërkombëtare për të ndihmuar që Iraku të bëhet stabil dhe vend i sigurt". Vizita e zotit Kouchner në Bagdad është vizita e parë e një ministri francez, prej se Parisi e kundërshtoi invadimin e udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara, në Irak në vitin 2003, që i përkeqësoi raportet e dy vendeve.
XS
SM
MD
LG