Ndërlidhjet

PRISHTINË


Ministri i Punëve të Jashtme i Portugalisë, Luis Amato do të vizitojë nesër Kosovën. Ai do të takohet me shefin e UNMIK-ut Joachim Ryker, presidentin Fatmir Sejdiu dhe kryeministrin Agim Çeku. Temë kryesore e bisedimeve do të jetë situata aktuale politike dhe e sigurisë si dhe procesi i zgjidhjes së statusit. Portugalia kryeson Bashkimin Evropian. Ndërkaq të enjtën Prishtinën do ta vizitojë përfaqësuesi evropian në treshën e negociatorëve ndërkombëtarë, Vofgang Ichinger.
XS
SM
MD
LG