Ndërlidhjet

DAMASK


Kryeministri irakian Nuri Al Maliki ka hedhur poshtë kritikat amerikane për qeverinë e tij. Ai iu tha reaportëve në Damaskë se "askush nuk ka të drejtë të vëjë afate kohore për qeverinë irakiane e cila u votua nga populli".
Presidenti i SHBA-ve Xhorxh Bush dhe ambasadori amerikan në Irak, Ryan Crocket së fundi janë shprehur të frustruar me qeverinë e Al Malikit.
XS
SM
MD
LG