Ndërlidhjet

KANDAHAR


Dy ushtarë kanadezë, përkthyesi i tyre dhe dy gazetarë janë plagosur si pasojë e sulmit ndaj tyre në jug të Afganistanit.
Kanadaja ka 2600 trupa në Afganistan, derisa 69 ushtarë kanadezë kanë humbur jetën që nga fillimi i misionit të NATO-s në këtë vend.
XS
SM
MD
LG