Ndërlidhjet

KABUL


Një televizion privat afgan ka shfaqur një video të një inxhinjieri gjerman, të rrëmbyer nga talibanët.
Pengu është identifikuar si Rudolf Bleshmid dhe në videon në fjalë ka kërkuar ndihmë, pasi ka dhe probleme shëndetësore.
62 vjecari gjerman është rrëmbyer më 18 korrik, një ditë para rrëmbimit të grupit të 23 misionarëve të krishterë koreanojugorë.
XS
SM
MD
LG