Ndërlidhjet

ATHINË


Zjarret masive në malet e Greqisë kanë shkaktuar vdekjen e të paktën 41 njerëzve në jug të këtij vendi, kanë njoftuar zyrtarët. Era e fortë po i pengon përpjekjet e zjarrëfikësve dhe të aeroplanave për hedhjen e ujit. Autoritetet sot kanë dërguar edhe 500 ushtarë për të ndihmuar në luftën kundër zjarrit.
Në shenjë zie për viktimat nga zjarri, Federata greke e Futbollit deri në kohë të pacaktuar i anuloi të gjitha ndeshjet e xhiros së parë të kampionatit.
XS
SM
MD
LG