Ndërlidhjet

HYDERABAD


Të paktën 28 njerëz e humbën jetën dhe dhjetra të tjerë u plagosën në dy shpërthime pothuaj simultane në qytetin Hyderabad të Indisë. Shpërthimi i parë ka ndodhur në një park, ndërsa i dyti në një treg.
Autoritetet e shtetit Andhra Pradesh thanë se shpërthimet mund të jenë "vepër e terroristëve".
Në muajin maj, një bombë në xhaminë në Hyderabad shkaktoi vdekjen e 11 njerëzve.
XS
SM
MD
LG