Ndërlidhjet

BAGDAD


Katër policë irakianë janë vrarë dhe tetë të tjerë janë plagosur gabimisht nga një sulm ajror i trupave amerikane pranë Bakubës. Forcat amerikane nuk kanë komentuar rreth këtij sulmi, por kanë konfirmuar një sulm të ngjashëm ndaj një shtëpie në Samarra, pas informacioneve se aty ishin persona të armatosur që kishin sulmuar ushtarët amerikanë.
Policia irakaine tha se pesë fëmijë dhe dy gra ishin në mesin e viktimave.
XS
SM
MD
LG