Ndërlidhjet

VJENË


Irani ka bërë të ditur se Agjencia Ndërkombëtare e Energjisë Bërthamore e quan të zgjidhur cështjen e plutoniumit.
Në një deklaratë të qeverisë iraniane jepen dhe afatet kohore sipas të cilave Teherani do t'i përgjigjet pyetjeve të kësaj agjencie lidhur me centrifugat që përdoren për pasurimin e uraniumit.
XS
SM
MD
LG