Ndërlidhjet

VENEDIK


Sot hapet Festivali i Filmit në Venedik që është më i vjetri në botë. Gjatë 11 ditëve sa zgjat festivali, do të shfaqen 57 filma, 22 prej të cilave konkurojnë për çmimin Luani i Artë.
Festivali i Venedikut sivjet e shënon 75 vjetorin, megjithëse ky është edicioni i 64-të, sepse festivali disa herë është ndërprerë për shkak të luftërave dhe arsyeve tjera.
XS
SM
MD
LG