Ndërlidhjet

PRISHTINË


Ministri gjerman i mbrojtjes, Franz-Jozef Jung ka rikonfirmuar sot në Prishtinë qëndrimin e Gjermanisë dhe bashkësisë ndërkombëtare në përgjithësi, se ndarja e Kosovës kurrë nuk ka qenë dhe nuk do të jetë opsion për zgjidhjen e statusit. Jung, tha se pret që statusi i Kosovës të zgjidhet deri në fund të vitit.
XS
SM
MD
LG