Ndërlidhjet

PESHAWAR/Pakistan


Policia pakistaneze njofton se një numër militantësh islamik kanë sulmuar një pikë kontrolli ushtarak, me çrast kanë vrarë të paktën 2 ushtarë dhe plagosur 6 të tjerë. Sulmi ka ndodhur në një fshat rreth 250 kilometra në verilindje të qytetit Peshawar.
XS
SM
MD
LG