Ndërlidhjet

VJENË


Pas përfundimit të bisedimeve doemos duhet të merret vendimi i përhershëm për statusin e Kosovës, ka deklaruar për gazetën austriake "Standard", përfaqësuesi i BE-së në treshen ndërmjetësuese, Wolfgang Ischinger.Ai, ka thënë se vështirë se do të mund të arrihet marrëveshja gjatë fazës 4 mujore të bisedimeve shtesë. Ischinger ka përjashtuar mundësinë e ndarjes së Kosovës dhe ka shtuar se "do të ishte katastrofike nëse do të lejonim që çështja e Kosovës të përçajë Bashkimin Evropian.
XS
SM
MD
LG