Ndërlidhjet

MOSKË


Rusia do të mbështesë ndarjen e Kosovës nëse për këtë pajtohen Prishtina dhe Beogradi, ka deklaruar ministri i jashtëm rus Sergei Lavrov.
"E ardhmja e Kosovës duhet të vendoset nga të dyja palët. Qëllimi i negociatave aktuale me ndërmjetësimin e treshës,ku përfshihen Rusia, SHBA dhe Bashkimi Evropian, është që t'u ndihmojmë palëve që të arrijnë një marrëveshje të ndërsjellë. Ne do të mbështesim çdo marrëveshje që do të arrijnë ata", tha Lavrov gjatë një konference për shtyp në Moskë.
XS
SM
MD
LG