Ndërlidhjet

MOSKË


Mediat ruse njoftuan se Moska do të bëjë vendosjen e dytë të raketave ndërkontinentale balistike në dhjetor. Vendosjet janë pjesë e programit të presidentit Vladimir Putin për të modernizuar mbrojtjen, dhe realizohen në kohën e marrëdhënieve të shtrënguara ndërmjet NATO-s dhe Rusisë lidhur me planet amerikane për ndërtimin e mburojës kundër raketore në Evropën Lindore.
Njoftohet se raketat Topol-M, do të vendosen në Teikovo, rreth 240 km në verilindje të Moskës.
XS
SM
MD
LG