Ndërlidhjet

IRAK


Shtëpia e Bardhe ka bërë të ditur se Presidenti amerikan Xhorxh Bush ka mbërritur sot në Irak në një vizitë të paparalajmëruar.
Bush arriti në Bazën ajrore Al – Asad në përendim të Bagdadit, ndërsa raportohet se atë e shoqërojnë Sekretarja amerikane e shtetit Condoleza Rice dhe këshilltari për Siguri Kombëtare Stefan Hadley.
Kjo vizitë bëhet vetëm disa ditë para se ambasadori amerikan në Irak,Ryan Crocker dhe numri i një forcave amerikane në këtë vend, David Petraeus,të paraqesin dëshminë para Kongresit për progresin e arritur në Irak.
XS
SM
MD
LG