Ndërlidhjet

KABUL


Afro 230 civil afgan janë vrarë dhe 650 të tjerë janë plagosur nga shpërthimet e bombave të aktivizuara nga Talebanët gjatë këtij viti. Numri i policëve afgan të vrarë që nga marsi arrinë në 500, ka bërë të ditur, zëdhënësi i Ministrisë së brendshme Zamarai Bashari. Ndërkaqë zëdhënësi i NATO-s Charls Anthony, tha se 12 % nga numri i përgjithshëm i të vrarëve dhe plagosurve kanë pësuar vetëm në dy javët e fundit.
XS
SM
MD
LG