Ndërlidhjet

KABUL


Ushtria amerikane tha se më shumë se 40 kryengritës janë vrarë në luftimet me trupat afgane dhe forcat e koalicionit. Ushtria tha se kryengritësit i kishin zënë pritë patrullës së koalicionit në krahinën Kandahar, duke nxitur një luftë 12-orëshe.
Koalicioni thotë se në luftimet në javët e fundit në Afganistan janë vrarë qindra talebanë, por këta të fundit thonë se humbjet janë shumë më të pakta.
XS
SM
MD
LG