Ndërlidhjet

PARIS


Arritja e një marrëveshje të sigurt për statusin final të Kosovës, do të jetë testi kryesor i politikës së jashtme dhe sigurisë për Bashkimin Evropian, shkruajnë në një artikull të botuar sot në gazetën franceze "Le Mond", Ministri i Punëve të Jashtme të Britanisë së Madhe, David Miliband dhe homologu i tij francez, Bernar Kushner
"Ne duhet të tregojmë se pavarësisht dallimeve tona, jemi të gatshëm që të qëndrojmë së bashku për të siguruar një stabilitet në Kosovë dhe të lejojmë Bashkimin Evropian që të luaj rolin që natyrshëm i takon", kanë thënë Miliband dhe Kushner.
XS
SM
MD
LG