Ndërlidhjet

KABUL


Raportet nga Afganistani bëjnë të ditur se presidentit Hamid Kharzai i është ndërprerë fjalimi në një stadium sportiv dhe është evakuar me shpejtësi nga vendi për shkak të të shtënave që janë dëgjuar në afërsi. Detaje tjera nuk janë dhënë.
Kharzai deri tash u ka mbijetuar disa atentateve, pas të cilëve dyshohet se qëndrojnë militantët talebanë.
XS
SM
MD
LG