Ndërlidhjet

BERLIN


Raportohet se statusi i Kosovës dhe politika evropiane lidhur me këtë çështje janë ndër temat që do të diskutohen sot në takimin ndërmjet kancelares gjermane, Angela Merkel dhe presidentit francez, Nicolas Sarkozy. Në këtë takim do të jenë të pranishëm edhe ministrat e jashtëm të të dy vendeve, Frank-WalterSteinmeier dhe Bernard Kouchner.
XS
SM
MD
LG