Ndërlidhjet

BOGOTA


Kreu i kartelit më të madh të kokainës në Kolumbi është kapur në perëndim të vendit. Mediat lokale njoftuan se Diego Montoya është arrestuar në një operacion të përbashkët të shërbimit sekret dhe të ushtrisë. Montoya, i cili kërkohet edhe në Shtetet e Bashkuara për eksportin e tonelatave të kokainës, e drejtonte organizatën më të fortë dhe më të dhunshme, kartelin Norte del Valle.
XS
SM
MD
LG