Ndërlidhjet

UASHINGTON


Një video e re që pretendohet të jetë e kreut të Al Kaedës Osama bin Laden është postuar përsëri në internet. Raportet thonë se në video shihet fotografia e Bin Ladenit dhe dëgjohet zëri i tij, që i lëvdon rrëmbyesit e aeroplanëve në sulmet terroriste të 11 shtatorit në Shtetet e Bashkuara. Autenticiteti i videos nuk ka mundur të konfirmohet.
Të premten, një video e Bin Ladenit u shfaq në internet, për të parën herë prej vitit 2004.
XS
SM
MD
LG