Ndërlidhjet

VIENË


Policia austriake ka arrestuar 3 persona të dyshuar si militant isalmik. Mininistri i punëve të Brendshme të Austrisë Gunther Platter, ka deklaruar në një konferencë shtypi, se të arresuarit dy burra dhe një grua ishin në kontakt me rrjetin terroristë Al Qaeda, por nuk ka informacione të kenë formuar ndonjë celulë terroriste.
XS
SM
MD
LG