Ndërlidhjet

BEOGRAD


Prokuroria e Serbisë sot ka paraqitur akuzat kundër 15 myslimanëve nga rajoni i Sanxhakut për veprimtari të dyshuar terroriste. Shumica prej tyre ishin arrestuar gjatë ndërhyrjeve më herët këtë vit. Zyra e Prokurorisë ka thënë se gjatë arrestimit ishin zbuluar municione dhe materiale për prodhimin e bombave.
XS
SM
MD
LG