Ndërlidhjet

BAGDAD


Ushtria amerikane sot njoftoi se forcat e Shteteve të Bashkuara dhe ato irakiane kanë vrarë 14 militantë të dyshuar të al-Kaidës në pjesën lindore të Irakut. Sipas këtij njoftimi, në operacione të ndara në Kirkuk dhe në Diyala ishin marrë në cak liderët e lartë të al-Kaidës. 17 anëtarë të dyshuar të grupeve të ndërlidhura me al-Kaidën në Irak janë arrestuar.
XS
SM
MD
LG