Ndërlidhjet

MOSKË


Nuk mund të lejohet që bisedimet për statusin e Kosovës të zvarriten në pakufi, tha sot ministri i jashtëm francez, Bernard Kouchner. "Shpresoj se Kosova dhe Serbia dhe treshja ndërkombëtare do të arrijnë një lloj të konsensusit minimal, por procesi nuk mund të jetë i pafund", theksoi Bernard Kouchner në konferencën për shtyp pas takimit me ministrin e jashtëm të Rusisë, Sergei Lavrov. Në takimin e njejtë me reporterë, zoti Lavrov tha se "nuk sheh se si deklarata e njëanshme e pavarësisë nga Kosova do ta stabiziloj situatën në Kosovë" dhe shtoi se "ne nuk mendojmë se është e mundshme që të përcaktohen afate artificiale".
XS
SM
MD
LG