Ndërlidhjet

PRISHTINË


Trupat e Danimarkës që shërbejnë në kuadër të forcave të KFOR-it, nuk do ta braktisin Kosovën, përderisa të sigurohet paqa dhe stabiliteti, ka deklaruar ministri danez i Mbrojtjes, Socren Gade, pas takimit me zyrtarë të Misionit të Kombeve të Bashkuara në Prishtinë. "Nëse ne do të largoheshim shumë heret, ka gjasa që dhuna sërish të kthehet në këto hapësira, ka shtuar Gade.
XS
SM
MD
LG