Ndërlidhjet

BAGDAD


Njeriu i dytë për nga rangu komandues në ushtrinë amerikane në Irak, gjenerali Ray Odierno, tha sot se që nga muaji janar, incidentet e dhunës në Bagdad kanë shënuar rënie për 50 për qind. Ai tha se sulmet me automjete-bomba dhe ato vetëvrasëse kanë rënë në nivelin më të ulët të vitit. Gjenerali Odierno tha se dhuna tash po bie edhe në pjesët tjera të Irakut dhe trendet e tilla duket se do të vazhdojnë.
XS
SM
MD
LG