Ndërlidhjet

TOKIO


Agjencia japoneze Kyodo njoftoi për një shpërthim zjarri në centralin bërthamor në veriperëndim të Japonisë. Sipas agjencisë, nuk është shënuar ndonjë rrjedhje e materialit radioaktiv dhe nuk ka patur të lënduar, ndërsa zjarri është shuar shpejt. Centrali i njëjtë kishte pësuar dëmtime edhe më herët nga tërmeti që goditi këtë vend në qershor.
XS
SM
MD
LG