Ndërlidhjet

BAGDAD


Njeriu i dytë për nga rangu komandues në ushtrinë amerikane në Irak, gjenerali Ray Odierno, tha sot se që nga muaji janar, incidentet e dhunës në Bagdad kanë shënuar rënie për 50 %. Ai tha se sulmet me automjete bomba dhe ato vetëvrasëse kanë rënë në nivelin më të ulët të vitit. Gjenerali Odierno tha se dhuna tash po bie edhe në pjesët tjera të Irakut, dhe trendet e tilla duket se do të vazhdojnë.
XS
SM
MD
LG