Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretarja Amerikane e Shtetit, Condoleezza Rice, dhe ministri i Jashtëm i Francës, Bernard Kouchner, sot, përveç tjerash, do të bisedojnë mbi ecurinë e negociatave për statusin e ardhshëm të Kosovës.
Dje, Kouchner u takua me anëtarët e Këshillit për Marrëdhënie me Jashtë në Dhomën e Përfaqësuesve, si dhe me sekretarin e Mbrojtjes, Robert Gates.
Çështjen e Kosovës, Kouchner pritet ta diskutojë sot edhe me këshilltarin për Siguri Kombëtare, Stephen Hadley.
XS
SM
MD
LG