Ndërlidhjet

MADRID


Policia spanjole ka arrestuar dy pakistanezë nën akuzën se kanë financuar militantët islamikë. Policia tha se Anar Muhammad Shan dhe Preces Mehmood Sandhu i kanë përdorur paratë nga trafikimi i drogës për të financuar grupet radikale në Spanjë dhe gjetkë. Ata janë arrestuar në Madrid dhe Barcelonë, pas një operacioni 3-vjeçar ndërmjet policisë spanjole dhe Byrosë Federale të Hetimeve në SHBA.
XS
SM
MD
LG