Ndërlidhjet

NJU JORK


Presidenti i Francës Nicolas Sarkozy ka bërë thirrje për sanksione më të ashpra ndërkombëtare kundër Iranit, në mënyrë që Teherani të bllokohet në hapat drejt zhvillimit të armatimit bërthamor. Në një intervistë për "New York Times", presidenti Sarkozy thotë se sanksionet dhe negociatat janë rruga që kalon nëpërmjet të dy ekstremeve: të luftohet kundër Iranit, apo Irani të sigurojë armë bërthamore.
XS
SM
MD
LG